FB_IMG_1719750504869

Podstawowy zabieg podologiczny (Pedicure leczniczy lub specjalistyczny) polega na kompleksowym opracowaniu stóp, czyli: 1. Skracamy i opracowujemy paznokcie, nadajemy im odpowiedni kształt i dostosowujemy długość 2. Oczyszczamy wały paznokciowe ze zgromadzonej tam skóry specjalnymi narzędziami rotacyjnymi oraz sondą i pilnikiem kątowym 3. Nie usuwamy zrogowaceń frezarką. Frez służy nam jedynie do wygładzenia i zamknięcia linii papilarnych. Nadmierne zrogowacenia usuwamy skalpelem i dłutem. Brzmi strasznie? Spokojnie! Ty nie czujesz żadnego dyskomfortu. Brak rozgrzewania skóry frezarką to brak napędzania komórek skóry do szybkiego namnażania, więc efekt utrzyma się kilka tygodni. 4. Narzędzia i akcesoria, których używamy są sterylne. Pilniczków jednorazowych do zabiegu podologicznego nie stosujemy, do skracania paznokci służą narzędzia rotacyjne. 5. Specjalista zaprosi Cię na fotel podologiczny, dzięki czemu jest Ci po prostu wygodnie. Nie musisz leżeć na brzuchu, by Twoje pięty zostały dokładnie opracowane. 6. Nie stosujemy kąpieli stóp, a to dlatego że ich moczenie przed zabiegiem powoduje zwiększenie objętości skóry i zatarcie granic między skórą zdrową a zmienioną. Tym sposobem łatwo o nadmierne usunięcie zrogowaceń, skutkujące podrażnieniem i uczuciem pieczenia. 7. Na koniec możemy ładnie pomalować paznokcie. Warto wspomnieć, że należy robić regularnie, o każdej porze roku by stopy były zdrowe i zadbane

Udana terapia usuwania brodawki wirusowej! Pacjentka zgłosiła się z brodawką wirusową do naszego gabinetu na palcu u dłoni. Najpierw próbowała sama ją usunąć, jednak była już tym zmęczona, a jej zabiegi nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. W między czasie okazało się, że niedaleko na tym samym palcu zrobiła się druga brodawka, ale nie mam jej zdjęcia. Przy dobrej współpracy pacjent- podolog udało nam się pozbyć uporczywego problemu. Zabieg podologiczny w połączeniu z odpowiednimi zaleceniami do domu dają wspaniałe efekty.

Historia przytrzaśniętego palca. Każdy kto chociaż raz przytrzasnął sobie palca wie co to za ból. W tym przypadku pacjentka, przytrzasnęła sobie palca u ręki drzwiami od samochodu tak mocno, że paznokieć został wyrwany z macierzy! Pacjentka zgłosiła się najpierw na SOR, gdzie nawiercono jej paznokieć i odbarczono krwiaka, natomiast dalej zalecono jej żeby paznokieć zostawić i pozwolić mu samemu odrastać. Niestety w między czasie doszło do zakażenia paznokcia Pseudomonas Auruginosa - pałeczką ropy błękitnej (fot.1), między innymi przez pozostałość krwi, która jest świetną pożywką dla grzybów i bakterii. Na szczęście Pacjentka przypomniała sobie, że podolog może jej w tym przypadku pomóc. Zmiana została oczyszczona w naszym gabinecie (fot. 2) oraz zostały przekazane zalecenia pozabiegowe. Dzięki współpracy na poziomie pacjent- podolog, pani może się dziś cieszyć zdrowym paznokciem (fot. 4) Dlatego jeśli zdarzy Ci się, że przytrzaśniesz palca u ręki lub coś Ci się stanie z palcem u stopy to dzwon od razu do nas!